Vážené dámy, vážení pánové, dovolujeme si Vás informovat, že dnešním dnem nabyla účinnosti novela zákona č. 270/1995 Z. z. o štátnom jazyku Slovenskej republiky, která do tohoto zákona vložila a upřesnila některé povinnosti při užívání slovenského jazyka a též nově vložila i sankce – výše pokut za nedodržení tohoto zákona.

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vás informovat, že dnešním dnem nabyla účinnosti novela zákona č. 270/1995 Z. z. o štátnom jazyku Slovenskej republiky, která do tohoto zákona vložila a upřesnila některé povinnosti při užívání slovenského jazyka a též nově vložila i sankce – výše pokut za nedodržení tohoto zákona.

Dovolujeme si Vás především upozornit na povinnost stanovenou v § 8 odst. 6 zákona, která je důležitá pro oblast marketingu:

„Všetky nápisy, reklamy a oznamy určené na informovanie verejnosti, najmä v predajniach, na športoviskách, v reštauračných zariadeniach, na uliciach, pri cestách a nad nimi, na letiskách, autobusových staniciach a železničných staniciach, vo vozidlách verejnej dopravy sa uvádzajú v štátnom jazyku. Ak obsahujú text v iných jazykoch, inojazyčné texty nasledujú až po texte v štátnom jazyku a musia byť obsahovo totožné s textom v štátnom jazyku. Inojazyčný text sa uvádza rovnakým alebo menším písmom ako text v štátnom jazyku.

“ Za nedodržení této povinnosti může být nově udělena sankce od 100 do 5 000 EUR. Ministerstvo kultury SR jako dozorový orgán včera deklarovalo, že do ledna 2010 nebude za porušení zákona ukládat pokuty (pozor – jedná se o právně nezávazné prohlášení).

V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsme Vám kdykoliv k dispozici.