Vážené dámy, vážení pánové, vzhledem k množství dotazů, které jsme v poslední době obdrželi na téma zdravotních tvrzení, používaných v souvislosti s doplňky stravy a jinými potravinami, si Vám dovolujeme následující informace. V současné době je již zcela použitelné nařízení ES č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin. V souladu s tímto nařízením lze v rámci označení potravin, jejich reklamě a prezentaci, uvádět pouze zdravotní tvrzení, která byla schválena na úrovni EU.

Vážené dámy, vážení pánové,

vzhledem k množství dotazů, které jsme v poslední době obdrželi na téma zdravotních tvrzení, používaných v souvislosti s doplňky stravy a jinými potravinami, si Vám dovolujeme následující informace.

V současné době je již zcela použitelné nařízení ES č. 1924/2006 ze dne 20. prosince 2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin. V souladu s tímto nařízením lze v rámci označení potravin, jejich reklamě a prezentaci, uvádět pouze zdravotní tvrzení, která byla schválena na úrovni EU.

Rozhodnutí o schválených/zamítnutých zdravotních tvrzení, které byly hlášeny Ministerstvu zdravotnictví vycházejí jednotlivě či v malém počtu přímo formou nařízení ES nebo rozhodnutích Evropské komise. Ministerstvo zdravotnictví ČR za účelem zpřehlednění situace připravilo seznam schválených/zamítnutých zdravotních tvrzení, který si případně rádi zašleme emailem.

V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsme Vám kdykoliv k dispozici.

S úctou

Libor Štajer