Vážené dámy a vážení pánové, dovolujeme si Vás informovat, že ministr zdravotnictví Mgr. Adam Vojtěch vydal dne 26.4.2018 příkaz č. 13/2019 s názvem Vybrané zásady transparentního hospodaření přímo řízených organizací Ministerstva zdravotnictví v oblasti nakupování.

Vážené dámy a vážení pánové,

dovolujeme si Vás informovat, že ministr zdravotnictví Mgr. Adam Vojtěch vydal příkaz č. 13/2019 s názvem Vybrané zásady transparentního hospodaření přímo řízených organizací Ministerstva zdravotnictví v oblasti nakupování. Pan ministr k příkazu včera uvedl: „Jedná se o zásadní krok k tomu, aby hospodaření přímo řízených nemocnic bylo maximálně transparentní. Problematicky vnímané bonusy tak dostaly jasná pravidla. Příkaz je jasně pojmenovává a zprůhledňuje jejich vykazování“. Příkaz se také dotýká procesu zadávání veřejných zakázek. Příkaz najdete zde.

Současně se Vás dovolujeme informovat, že obsah i praktické dopady tohoto příkazu, z pohledu právního a ve spolupráci s paní Ing. Simonou Fialovou ze společnosti FACTA (http://www.facta.cz/) i z pohledu daňového a účetního, podrobně rozebereme na tradiční pracovní snídani ve čtvrtek 17. května 2018 od 09.00 v restauraci Altány Kampa. Bližší program a organizační informace zašleme v následujících dnech.

V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsme Vám kdykoliv k dispozici.

S úctou

Libor Štajer