Termín konání:
Na křídlech života - vernisáž
Na křídlech života - vernisáž

Spolek Ze stejný planety, jehož cílem je dlouhodobě pomáhat dětem s poruchou autistického spektra, zahajuje ve spolupráci s GASK – Galerie Středočeského kraje a Diakonií Čáslav výstavu děl vzniklých společnou tvorbou dětí a umělců při výtvarných dílnách Lektorského centra GASK.

Vernisáž otevírá veřejnosti projekt Život na křídlech.pdf, který díky iniciativě Gabiny Průšové, zakladatelky spolku Ze stejný planety, a velkému přispění umělců Lektorského centra GASK propojí svět umění s dětským světem.

"Již druhým rokem se snažím spontánně prosadit další cíl našeho spolku, a tím je výtvarná výstava, kde hlavními autory děl jsou děti s poruchou autistického spektra a s kombinovaným onemocněním. Tato akce umožní nejen setkání lidí v krásných výstavních prostorách GASK, ale také díky supervizi lektorů umožní předvést dětem s PAS umělecká díla, která se časem stanou ozdobou soukromých prostor. Tato jedinečná akce nabídne též řadu doprovodných programů, jako jsou odborné a speciální semináře, virtuální realitu, senzomotorickou hernu, audio stopu, atd. Tato událost v nás jistě zanechá smíšené pocity, od kterých očekávám, že vzbudí zvědavost „Co je to Autismus? a otevřou ještě více zájem lidí o téma tohoto závažného onemocnění. Já osobně mám navíc velkou radost, že výtěžek celé akce a zejména dobročinné aukce děl poputuje do speciální školy Diakonie v Čáslavi. V této škole jsou připraveni dětem a později žákům poskytnout takovou podporu, která jejich tělesný i mentální vývoj zformuje tím správným směrem. K tomu je ale zapotřebí nejen pedagogického umu, ale také vytvoření vhodných podmínek. Každé dítě potřebuje žít radostný život bez ohledu na svoji nemoc či postižení.“ 
Takto shrnuje celý projekt Gábina Průšová, výkonná ředitelka spolku Ze stejný planety.

Místo konání

GASK – Galerie Středočeského kraje

Barborská 51-53, 284 01 Kutná Hora

Výtvarné ateliéry Lektorského centra GASK

Stavy mysli / Za obrazem - stálá expozice GASK