Termín konání:

Tímto bychom Vás rádi pozvali na dlouho očekávaný webinář věnovaný připravované novele zákoníku práce a návrhu zákona o ochraně oznamovatelů, který se bude konat ve úterý 16. května 2023. O přípravě obou návrhů jsme Vás předběžně informovali v závěru loňského roku v jedné z našich pravidelných aktualit.

 

 1. Novela zákoníku práce

  Jak jistě mnozí z Vás zaznamenali z médií, novela zákoníku práce byla ve středu 5. dubna 2023 schválena vládou a nyní poputuje do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Návrh přináší hned několik novinek, které jsou (nejen pro Vaše HR oddělení) poměrně zásadní! Mezi ta neskloňovanější témata patří bezesporu zakotvení podrobných pravidel pro „home office“, včetně paušální náhrady nákladů, jakož i povinnost zaměstnavatele umožnit vybraným zaměstnancům práci na dálku či jiné „pružné uspořádání práce“. Stranou nemůže zůstat ani převratná novelizace režimu DPP a DPČ v podobě povinného rozvržení pracovní doby, zbrusu nového nároku na dovolenou či kupříkladu práva „dohodáře“ po určité době požádat zaměstnavatele o zaměstnání v pracovním poměru.

  V rámci webináře se blíže podíváme na veškeré připravované změny, jejichž přijetí z valné části vyžadují i dvě evropské směrnice, konkrétně směrnice (EU) 2019/1158 o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem rodičů a pečujících osob a směrnice (EU) 2019/1152 o transparentních a předvídatelných pracovních podmínkách v Evropské unii, které měly být už loni transponovány do české legislativy. Jako vždy se na chystaném webináři zaměříme především na dopady těchto změn do praxe. S ohledem na množství novinek, na které se můžeme „těšit“, očekáváme řadu dotazů a podnětnou diskusi se všemi účastníky webináře.
   
 2. Návrh zákona o ochraně oznamovatelů

  Neméně důležitou novinkou je i návrh zákona o ochraně oznamovatelů, který je s citelným zpožděním oproti požadavkům evropské směrnice o ochraně oznamovatelů (EU) 2019/1937, projednáván v Poslanecké sněmovně, kde proběhlo první i druhé čtení. Třetího čtení, kde budou projednány některé důležité pozměňovacího návrhy, bychom se měli dočkat těsně před naším webinářem v rámci aktuálně pobíhající sněmovní schůze. V této souvislosti je vhodné připomenout, že jádrem tohoto návrhu je zajištění ochrany osob (tzv. oznamovatelů), která se v praxi projeví především povinnou implementací vnitřního oznamovacího systému včetně jmenování tzv. příslušné osoby. Pro zaměstnavatele působící v soukromém sektoru je stěžejní, že povinnosti vyplývající z daného zákona budou dopadat na všechny zaměstnavatele, kteří k 1. lednu příslušného roku zaměstnávají nejméně 50 zaměstnanců.

Místo konání

online přenos

Přednášející

Mgr. Libor Štajer
Mgr. Jan Tetiva
Mgr. Markéta Hrycejová
Mgr. Martin Cach

Cena

Webinář - celkem 4.500,- Kč bez DPH za jednoho účastníka

Program

 1.  Ochrana oznamovatelů - WHISTLEBLOWING
 • Právní základy ochrany oznamovatelů v EU a ČR
 • Whistleblowing a jiná oznámení

 • Vnitřní oznamovací systém

 • Příslušná osoba
   

 1. Novela zákoníku práce
 • Home office a práce na dálku
 • Dohody o pracech konaných mimo pracovní poměr - DPP a DPČ nově
 • Změny ve způsobech doručování mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem
 • Další důležité pracovněprávní změny roce 2023

Info

Přihlášky zasílejte na adresu seminare@kmvs.cz 

Kontaktní osoba:

Pavla Pospíšilová
KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.
tel.: 296 210 562-3, e-mail: seminare@kmvs.cz   

Akci plánujeme jako online webinář. Před samotným konáním akce od nás obdržíte elektronickou verzi prezentace.

Webinář bude zorganizován tak, abyste jej mohli nerušeně a ve vysoké kvalitě přenosu obrazu i zvuku v přímém přenosu absolvovat z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. V průběhu webináře budete mít možnost, jak jste na to u nás zvyklí, pokládat dotazy přednášejícím zcela diskrétně prostřednictvím společného online chatu, který poběží po celou dobu s videopřenosem. Pro připojení k webináři nebude třeba instalovat žádný speciální program. Pouze se s využitím zaslaných přihlašovacích údajů přihlásíte prostřednictvím svého prohlížeče k webové stránce, kde poběží „live stream“ interaktivního webináře.

V případě Vašeho zájmu Vám můžeme na vyžádání poskytnout záznam z webináře. Pro případ, že se nemůžete zúčastnit, rádi pro Vás uspořádáme interní seminář či webinář přímo dle Vašich představ a konkrétních přání.

Sestřih z již realizovaných webinářů můžete shlédnout na našem YouTube kanálu.