Termín konání:

Umělá inteligence na sebe strhává obrovskou pozornost a její potenciál, jakož i limity jejího využití jsou zvažovány takřka ve všech oborech lidské činnosti. Odvětví zdravotnictví samozřejmě nemůže zůstat stranou této pozornosti. A právě v souvislosti s tématem umělé inteligence a inovací ve zdravotnictví Vás tímto zveme na seminář či webináři (dle Vaší preference), který se bude konat ve čtvrtek 20. června 2024 a který si nesmíte nechat ujít.

Jaká platí v současnosti pravidla pro využití umělé inteligence ve zdravotnictví? Za jakých podmínek je možné uvést na trh zdravotnický prostředek využívající umělou inteligenci v souladu s nařízením o zdravotnických prostředcích (MDR)? A jak se situace změní po nabytí účinnosti aktu o umělé inteligenci (AI Act), který byl na konci března tohoto roku schválen Evropským parlamentem? Jak dodržet v rámci inovací AI Act a současně obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR)? Jaký je právní režim obsahu, který je vygenerován s využitím nástrojů umělé inteligence (zejména tzv. velkých jazykových modelů), jako je např. ChatGPT, Midjourney apod. z hlediska duševního vlastnictví? Kdo je autorem takto vygenerovaného obsahu a jaká má k výstupu práva? Za jakých podmínek je možné takový obsah použít například v reklamě? Co je aktuálně nejčastěji předmětem (soudních) sporů, které se týkají umělé inteligence a proč?

Speciálním hostem našeho semináře navíc bude zástupce společnosti CAREBOT, který se s účastníky semináře podělí o praktické zkušenosti s uvedením zdravotnického prostředku s AI na trh.

Místo konání

Osobně (účast na semináři) v prostorách Truhlárny – Event room

nebo

online přenos z Truhlárny

Přednášející

Mgr. Libor Štajer, advokát

JUDr. Antonín Valuš, Ph.D., advokát

JUDr. Ivan David, advokát

Mgr. Martin Cach, právník

Mgr. Daniel Kvak, Ph.D., CEO Carebot

Cena

Pracovní snídaně s osobní účastí v prostorách Truhlárny – Event room celkem 5.900,- Kč bez DPH za jednoho účastníka (zahrnuje účastnický poplatek a občerstvení)

nebo

webinář (nebo záznam) celkem 5.400,- Kč bez DPH za jednoho účastníka

Program

Nařízení, kterým se stanoví harmonizovaná pravidla pro umělou inteligenci - akt o umělé inteligenci

  • Úvod do nové regulace umělé inteligence

MDR vs. AI Act

  • Jaká pravidla se uplatní pro uvedení (inovativních) zdravotnických prostředků na trh?

Uvedení zdravotnického prostředku s AI na trh

  • Uvedení zdravotnického prostředku s AI na trh: Praktická zkušenost s posouzení zdravotnického prostředku Carebot AI CXR

Umělá inteligence a autorské právo

  • autorskoprávní aspekty využití nástrojů (generativní) umělé inteligence

 

 

Info

Přihlášky zasílejte na adresu seminare@kmvs.cz

Kontaktní osoba:

Zuzana Zamišková
KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.
tel.: 296 210 562-3, e-mail: seminare@kmvs.cz  

Akci plánujeme jako tzv. smíšenou, můžete se tedy podle své preference zúčastnit osobně (cca 25 osob v prostorách Truhlárny – Event room) nebo online (webinář). Před samotným konáním akce od nás obdržíte elektronickou verzi prezentace.

Seminář s osobní účastí se bude konat v příjemném prostředí a krásně opravených prostorách Truhlárny – Event room (adresa Šaldova 5, Praha 8 — Karlín). Parkování je možné přímo v Šaldově ulici v hotelu Penta. Stačí vjet dolů do garáží a při odjezdu zaplatit na recepci (celkem cca 200,- Kč, neb cena za hodinu je 55,- Kč). Vždycky mají pár míst v garáži a hosté Truhlárny – Event room tohoto občas využívají (máme potvrzeno).  Součástí semináře je i drobné občerstvení. Doporučujeme přijít s menším předstihem tak, abyste se stihli pohodlně usadit a připravit.


Webinář bude zorganizován tak, abyste jej mohli nerušeně a ve vysoké kvalitě přenosu obrazu i zvuku v přímém přenosu absolvovat z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. V průběhu webináře budete mít možnost, jak jste na to u nás zvyklí, pokládat dotazy přednášejícím zcela diskrétně prostřednictvím společného online chatu, který poběží po celou dobu s videopřenosem. Pro připojení k webináři nebude třeba instalovat žádný speciální program. Pouze se s využitím zaslaných přihlašovacích údajů přihlásíte prostřednictvím svého prohlížeče k webové stránce, kde poběží „live stream“ interaktivního webináře.

V případě Vašeho zájmu Vám můžeme na vyžádání poskytnout záznam z webináře.Pro případ, že se nemůžete zúčastnit, rádi pro Vás uspořádáme interní seminář či webinář přímo dle Vašich představ a konkrétních přání.

Sestřih z již realizovaných webinářů můžete shlédnout na našem YouTube kanálu.