Termín konání:

Dovolujeme si Vás tímto společně s kolegy ze společnosti VALUE OUTCOMES srdečně pozvat na novoroční webinář či pracovní snídani (podle Vaší preference), kde se budeme tradičně věnovat problematice cen a úhrad léčivých přípravků.

Ještě před koncem roku nám připravilo novinku Ministerstvo zdravotnictví v podobě přípravy novely zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění.

Tento návrh je nyní v pracovní verzi a bude zahrnovat řadu změn, které lze v zásadě rozdělit do tří kategorií:

1) změny ve prospěch systému veřejného zdravotního pojištění;

2) změny ve prospěch držitelů rozhodnutí o registraci v návaznosti na četné námitky z rozhodovací praxe;

3) změny usnadňující Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv rozhodovací praxi (odbřemenění od administrativní zátěže a zrychlení řízení).

Jelikož návrh obsahuje řadu těchto různorodých změn, na semináři je rozebereme z medicínsky odborného i právního hlediska.

Jistě jste zaznamenali, že byl vydán nový cenový předpis a cenové rozhodnutí, takže Vás připravíme na praktické dopady této novelizace a společně s Vámi vše kolem cenového předpisu prodiskutujeme v otázkách a odpovědích..

Dále jsme slibovali další novinky z rozhodovací praxe k § 16! Soudní rozhodnutí v této oblasti jsou vydávána i nadále a vybraným z nich se budeme z medicínského i právního hlediska věnovat podrobněji.

Tradičně zkontrolujeme rozhodovací praxi ať už SÚKLu nebo MZ a vybereme pro Vás ta nejzajímavější a nejdůležitější rozhodnutí.

Akci plánujeme jako tzv. smíšenou, můžete se tedy podle své preference zúčastnit osobně (cca 25 osob v krásných prostorách Truhlárny – Event room) nebo online (webinář). Před samotným konáním akce od nás obdržíte elektronickou verzi prezentace.

V případě, že se nemůžete zúčastnit a máte o webinář zájem, dejte nám vědět, rádi Vám za standardní účastnický poplatek poskytneme záznam z webináře.

Místo konání

Osobně (účast na semináři) v prostorách Truhlárny – Event room

nebo

online přenos z Truhlárny

Přednášející

Libor Štajer, partner KMVS

Lenka Vlková, advokátka KMVS

Tomáš Doležal, Value Outcomes

Martin Ševec, Value Outcomes

Monika Romaňáková, Value Outcomes

Cena

Pracovní snídaně s osobní účastí v prostorách Truhlárny – Event room celkem 5.900,- Kč bez DPH za jednoho účastníka (zahrnuje účastnický poplatek a občerstvení)

nebo

webinář (nebo záznam) celkem 5.600,- Kč bez DPH za jednoho účastníka

Program

 1. Pracovní novela zákona „48“;
 • zasazení do kontextu všech aktuálně projednávaných změn zákona „48“ – novela k safety stocks, novela k HTA;
 • změny v oblasti cenového referencování;
 • změny u podobných přípravků – mj. zrušení závazku prvního podobného (dopady, vliv na stávající řízení);
 • složené léčivé přípravky;
 • změny v rámci řízení o VILP;
 • změny v rámci řízení o orphan LP (LPVO);
 • změny v otázce hodnocení a posuzování nákladové efektivity a dopadu do rozpočtu;
 • další změny zejm. procesního charakteru;

 

 1. Cenový předpis
 • novelizace cenového předpisu;
 • změny v obchodní přirážce.

 

 1. § 16 – výběr ze soudní rozhodovací praxe
 • především medicínský komentář k vybraným důležitým soudním rozhodnutím za poslední 2 roky – dopady do rozhodovací praxe a zhodnocení jejího vývoje – vše doplní i právní komentář;

 

 1. Aktuality z rozhodovací praxe SÚKL, MZ či soudů
 • výběr relevantních rozhodnutí dle aktuálního stavu.

Info

Přihlášky zasílejte na adresu seminare@kmvs.cz

Kontaktní osoba:

Zuzana Zamišková
KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.
tel.: 296 210 562-3, e-mail: seminare@kmvs.cz  

Akci plánujeme jako tzv. smíšenou, můžete se tedy podle své preference zúčastnit osobně (cca 25 osob v prostorách Truhlárny – Event room) nebo online (webinář). Před samotným konáním akce od nás obdržíte elektronickou verzi prezentace.

Seminář s osobní účastí se bude konat v příjemném prostředí a krásně opravených prostorách Truhlárny – Event room (adresa Šaldova 5, Praha 8 — Karlín). Parkování je možné přímo v Šaldově ulici v hotelu Penta. Stačí vjet dolů do garáží a při odjezdu zaplatit na recepci (celkem cca 200,- Kč, neb cena za hodinu je 55,- Kč). Vždycky mají pár míst v garáži a hosté Truhlárny – Event room tohoto občas využívají (máme potvrzeno).  Součástí semináře je i drobné občerstvení. Doporučujeme přijít s menším předstihem tak, abyste se stihli pohodlně usadit a připravit.


Webinář bude zorganizován tak, abyste jej mohli nerušeně a ve vysoké kvalitě přenosu obrazu i zvuku v přímém přenosu absolvovat z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. V průběhu webináře budete mít možnost, jak jste na to u nás zvyklí, pokládat dotazy přednášejícím zcela diskrétně prostřednictvím společného online chatu, který poběží po celou dobu s videopřenosem. Pro připojení k webináři nebude třeba instalovat žádný speciální program. Pouze se s využitím zaslaných přihlašovacích údajů přihlásíte prostřednictvím svého prohlížeče k webové stránce, kde poběží „live stream“ interaktivního webináře.

V případě Vašeho zájmu Vám můžeme na vyžádání poskytnout záznam z webináře.Pro případ, že se nemůžete zúčastnit, rádi pro Vás uspořádáme interní seminář či webinář přímo dle Vašich představ a konkrétních přání.

Sestřih z již realizovaných webinářů můžete shlédnout na našem YouTube kanálu.