Dovolujeme si Vás tímto společně s kolegy ze společnosti VALUE OUTCOMES srdečně pozvat na poprázdninový webinář či pracovní snídani (podle Vaší preference), na němž se budeme již tradičně věnovat aktualitám z rozhodovací praxe Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Ministerstva zdravotnictví
Ty nám po prázdninách připravily některá zajímavá témata k probrání. Tak zejména se nám pomalu uzavírá první z nového typu správního řízení o stanovení úhrady orphan léčivého přípravku cestou podle § 39da ZoVZP (LP SPINRAZA), a již si tak můžeme detailněji probrat celý průběh tohoto typu správního řízení na konkrétním příkladu. Uzavřena byla kauza přípravku KYPROLIS žádajícího orphan cestou, kde SÚKL přikročil k vydání zamítavého rozhodnutí, které pro Vás okomentujeme. Dále o úhradu novou orphan cestou požádaly další léčivé přípravky a tato cesta se tak pomalu začíná stávat jednou z reálných a skutečně používaných variant, kterou se úhrada orphan přípravku může vydat, ostatně jak předpokládal zákonodárce. Jelikož však šedá je teorie a zelený strom života, zákonodárce nemohl pamatovat na veškeré možné eventuality, které mohou v řízeních nastat, proto si rozebereme i některé otázky spojené s novou cestou § 39da, které nemusejí být ze zákona přímo jasné.
Pozor! VILPy už nejsou, co bývaly. Nová kritéria posuzování zakládají novou rozhodovací praxi. A ta je spíše restriktivnější. Na druhou stranu, závazek není podmínkou pozitivního meritorního rozhodnutí, tudíž vstup VILPů do úhrad může být spíše rychlejší, když odpadá jednání MAHa s plátci před samotným meritorním rozhodnutím. Veškeré tyto změny s Vámi projdeme podrobně.
Jak doložit smlouvy k nákladové efektivitě a k dopadu na rozpočet a jak tyto smlouvy ovlivňují rozhodování v jiných řízeních než v těch, v nichž byly předloženy? Jaká argumentace plátce k neakceptovatelnému dopadu na rozpočet je před SÚKLem úspěšnou? I na tyto otázky Vám dáme naše odpovědi a v diskusi se na ně podíváme detailně.
Jako další z témat, které by s ohledem na aktuální ekonomickou situaci (přetrvávající inflace) mělo být otevřeno, jsme na seminář zařadili problematiku možného navýšení maximální ceny či úhrady léčivého přípravku ve veřejném zájmu a konkrétní tipy na toto téma ze správních řízení.
S ohledem na blížící se konec roku je tradičně též otázkou, zda nebude vydán nový cenový předpis či cenové rozhodnutí.
Pozornost bude tradičně věnována i dalším novinkám z rozhodovací Státního ústavu pro kontrolu léčiv, Ministerstva zdravotnictví a správních soudů, aby Vám v oblasti cen a úhrad léčivých přípravků nic podstatného neuniklo.
Akci plánujeme jako tzv. smíšenou, můžete se tedy podle své preference zúčastnit osobně (cca 25 osob v restauraci Altány Kampa) nebo online (webinář). Před samotným konáním akce od nás obdržíte elektronickou verzi prezentace.
V případě, že se nemůžete zúčastnit a máte o webinář zájem, dejte nám vědět, rádi Vám za standardní účastnický poplatek poskytneme záznam z webináře.
Místo konání | Osobně (účast na semináři) v restauraci Altány Kampa nebo online přenos z Altánů Kampa |
---|---|
Přednášející | Libor Štajer, partner KMVS Lenka Vlková, advokátka KMVS Tomáš Doležal, Value Outcomes Martin Ševec, Value Outcomes Monika Romaňáková, Value Outcomes |
Cena | Seminář s osobní účastí v restauraci Altány Kampa celkem 5.400,- Kč bez DPH za jednoho účastníka (zahrnuje účastnický poplatek, občerstvení a v případě zájmu i parkovné) |
Program | (i) Úvod - přehled aktuálně projednávané legislativy v oblasti zdravotnictví:
(ii) Tzv. třetí Orphan cesta:
(iii) Nová (právní úprava od 1.1.2022) rozhodovací praxe SÚKL u VILPů; (iv) Rozhodovací praxe SÚKL ke smluvním ujednáním týkajícím se farmakoekonomiky; (v) Možnost navýšení maximální ceny či úhrady léčivého přípravku ve veřejném zájmu:
(vi) Výběr a přehled z rozhodovací praxe SUKL, MZ a soudů:
|
Info | Přihlášky zasílejte na adresu seminare@kmvs.cz Kontaktní osoba: |