Termín konání:

Připadá Vám, že zimní a jarní měsíce tohoto roku přinesly do Vaší praxe a smluv hodně nových povinností, postupů a informací?

Můžeme potvrdit, že to tak opravdu je, jelikož od 1. ledna 2024 nabyly účinnosti různé novely zákonů či dalších předpisů, přičemž praxe farmaceutického trhu se i díky tomu neustále vyvíjí a mění. A aby toho nebylo málo, datum účinnosti novelizovaného § 33b zákona o léčivech se nezadržitelně blíží a s ním nás čekají další novinky!

Rádi bychom se s Vámi podělili o nově získané zkušenosti a informace, které jsme za posledních pár měsíců získali jak v oblasti safety stock, tak cenového předpisu a zákona o významné tržní síle. Věnovat se budeme i výkladu zmiňovaného § 33b zákona o léčivech, a to včetně výkladu chystané metodiky (doporučení) MZ k aplikaci novely zákona o léčivech. Stranou nezůstanou konkrétní praktické poznatky a doporučení získaná v oblasti veřejných zakázek v kontextu výše uvedených témat.

Vše detailně probereme na semináři a seznámíme Vás s aktuálními problémy a praktickými doporučeními, které Vás v souvislosti s těmito tématy mohou potkat. Budete tak maximálně připraveni!

Místo konání

Osobně (účast na semináři) v prostorách Truhlárny – Event room

nebo

online přenos z Truhlárny

Přednášející

Mgr. Libor Štajer, advokát

JUDr. Antonín Valuš, Ph.D., advokát

JUDr. Lenka Vlková, advokátka

JUDr. Kateřina Davidová, advokátka

Cena

Pracovní snídaně s osobní účastí v prostorách Truhlárny – Event room celkem 5.900,- Kč bez DPH za jednoho účastníka (zahrnuje účastnický poplatek a občerstvení)

nebo

webinář (nebo záznam) celkem 5.400,- Kč bez DPH za jednoho účastníka

Program

 1. Novela zákona o léčivech a safety stocks včetně metodiky MZ:
 • opakování před blížící se účinností,
 • aktuální zkušenosti a intepretace nastavených pravidel,
 • metodika MZ;
 • povinnosti MAHů, distributorů, lékáren a SÚKLu,
 • dopady na distribuční řetězec a dostupnost přípravků pro pacienty.
   
 1. Cenový předpis a hlášení:
 • update k cenovému předpisu LP č. 2/2024/OLZP – novinky ve výkladu ohledně distribučního poplatku (DiP) a rozložení podílů mezi lékárnu a distributory,
 • hlášení REG-13, DIS-13 a LEK-13 – novinky ve vazbě na novelu safety-stocks.
   
 1. Významná tržní síla v kostce a veřejné zakázky:
 • obsah a působnost,
 • smlouvy po 1. lednu 2024 – co a jak se změnilo,
 • sektorová šetření ÚOHS,
 • aktuální změny a zajímavosti z praxe veřejných zakázek.

 

Info

Přihlášky zasílejte na adresu seminare@kmvs.cz

Kontaktní osoba:

Zuzana Zamišková
KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.
tel.: 296 210 562-3, e-mail: seminare@kmvs.cz  

Akci plánujeme jako tzv. smíšenou, můžete se tedy podle své preference zúčastnit osobně (cca 25 osob v prostorách Truhlárny – Event room) nebo online (webinář). Před samotným konáním akce od nás obdržíte elektronickou verzi prezentace.

Seminář s osobní účastí se bude konat v příjemném prostředí a krásně opravených prostorách Truhlárny – Event room (adresa Šaldova 5, Praha 8 — Karlín). Parkování je možné přímo v Šaldově ulici v hotelu Penta. Stačí vjet dolů do garáží a při odjezdu zaplatit na recepci (celkem cca 200,- Kč, neb cena za hodinu je 55,- Kč). Vždycky mají pár míst v garáži a hosté Truhlárny – Event room tohoto občas využívají (máme potvrzeno).  Součástí semináře je i drobné občerstvení. Doporučujeme přijít s menším předstihem tak, abyste se stihli pohodlně usadit a připravit.


Webinář bude zorganizován tak, abyste jej mohli nerušeně a ve vysoké kvalitě přenosu obrazu i zvuku v přímém přenosu absolvovat z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. V průběhu webináře budete mít možnost, jak jste na to u nás zvyklí, pokládat dotazy přednášejícím zcela diskrétně prostřednictvím společného online chatu, který poběží po celou dobu s videopřenosem. Pro připojení k webináři nebude třeba instalovat žádný speciální program. Pouze se s využitím zaslaných přihlašovacích údajů přihlásíte prostřednictvím svého prohlížeče k webové stránce, kde poběží „live stream“ interaktivního webináře.

V případě Vašeho zájmu Vám můžeme na vyžádání poskytnout záznam z webináře.Pro případ, že se nemůžete zúčastnit, rádi pro Vás uspořádáme interní seminář či webinář přímo dle Vašich představ a konkrétních přání.

Sestřih z již realizovaných webinářů můžete shlédnout na našem YouTube kanálu.