Termín konání:

Tímto bychom Vás rádi informovali o tom, že v úterý 12. září 2023 byla doslova „v nočních hodinách“ schválena finální verze novely zákoníku práce, kdy Poslanecká sněmovna odmítla pozměňovací návrhy Senátu tím, že setrvala na původně schváleném znění návrhu zákona.

Poslanecká sněmovna tedy s konečnou platností rozhodla o povinnosti zaměstnavatele rozvrhovat předem pracovní dobu i u zaměstnanců pracujících na základě DPP a DPČ. Konkrétně dolní komora zamítla senátní verzi novely a s ní spojenou možnost dohody mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem na tom, že pracovní doba vůbec rozvrhována nebude. Podle sněmovnou schválené verze návrhu zákona tedy budou muset zaměstnavatelé bez výjimky rozvrhovat pracovní dobu i u „dohodářů“. Přehled všech důležitých změn, které návrh zákona přináší, naleznete v naší předchozí aktualitě na webových stránkách naší kanceláře zde.

Co se týče účinnosti novely, která také byla předmětem senátního pozměňovacího návrhu, tak i zde platí, že Poslanecká sněmovna setrvala na původním návrhu zákona. Účinnost novely by tedy měla až na výjimky, kde byla odložena až na začátek příštího roku, nastat již prvním dnem měsíce následujícího po měsíci, v němž bude novela vyhlášena ve Sbírce zákonů. Protože v tuto chvíli chybí už pouze podpis prezidenta a následné zveřejnění novely ve Sbírce zákonů, tak je možné, že se částečné účinnosti novely dočkáme již k 1. říjnu 2023. Pokud ale bude novela zákoníku práce zveřejněna ve Sbírce zákonů až po 30. září, tak bude většina ustanovení novely účinných až 1. listopadu 2023. Například novinka v podobě nároku na dovolenou i pro zaměstnance pracující na DPP a DPČ je jednou z výše uvedených výjimek, které budou v každém případě účinné až od  1. ledna 2024.

Vzhledem k tomu, že konečně známe finální znění novely, tak jsme pro Vás na 4. říjen 2023 naplánovali webinář věnovaný výhradně tomuto tématu. 

V rámci webináře probereme především následující témata:

  • jak sjednat se zaměstnancem „home office“ aneb práci na dálku;
  • jaké jsou podmínky náhrady nákladů při práci na dálku;
  • nárok vybraných zaměstnanců na kratší pracovní dobu;
  • dovolená a rozvržení pracovní doby pro „dohodáře“;
  • nárok zaměstnance pracujícího na DPP či DPČ požadovat zaměstnání v hlavním pracovním poměru;
  • změny v elektronickém doručování a podepisování v pracovněprávních vztazích;

Místo konání

online přenos

Přednášející

Mgr. Libor Štajer
Mgr. Jan Tetiva
Mgr. Markéta Hrycejová
Mgr. Martin Cach

Cena

Webinář - celkem 4.900,- Kč bez DPH za jednoho účastníka

Program

  • home office a práce na dálku
  • dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr → DPP a DPČ nově
  • změny v e způsobech doručování a podepisování mezi zaměstnavatelem a zaměstnancemv pracovněprávních vztazích
  • další důležité pracovněprávní změny, které novela přináší

Info

Přihlášky zasílejte na adresu seminare@kmvs.cz 

Kontaktní osoba:

Pavla Pospíšilová & Kateřina Šikolová

KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.

tel.: 296 210 562-3, e-mail: seminare@kmvs.cz 


Akci plánujeme jako online webinář. Před samotným konáním akce od nás obdržíte elektronickou verzi prezentace.


Webinář bude zorganizován tak, abyste jej mohli nerušeně a ve vysoké kvalitě přenosu obrazu i zvuku v přímém přenosu absolvovat z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. V průběhu webináře budete mít možnost, jak jste na to u nás zvyklí, pokládat dotazy přednášejícím zcela diskrétně prostřednictvím společného online chatu, který poběží po celou dobu s videopřenosem. Pro připojení k webináři nebude třeba instalovat žádný speciální program. Pouze se s využitím zaslaných přihlašovacích údajů přihlásíte prostřednictvím svého prohlížeče k webové stránce, kde poběží „live stream“ interaktivního webináře.


V případě Vašeho zájmu Vám můžeme na vyžádání poskytnout záznam z webináře. Pro případ, že se nemůžete zúčastnit, rádi pro Vás uspořádáme interní seminář či webinář přímo dle Vašich představ a konkrétních přání.


Sestřih z již realizovaných webinářů můžete shlédnout na našem YouTube kanálu.