Termín konání:

V období, kdy připravujete nové smlouvy na příští rok či zvažujete cenové a obchodní nabídky, Vás s kolegy z daňové kanceláře ECOVIS FACTA a.s. zveme na již tradiční podzimní webinář zaměřený na problematiku bonusů, cenových a inflačních doložek, daňových kontrol, aktuálních rozhodnutí v právní i daňové oblasti, to vše se zaměřením na oblast zdravotnictví.
 

Přijde Vám, že se na tomto poli vlastně nic neděje a vše si našlo svoje stálé místo pod Sluncem? Nenechte se mýlit, vše se nám krásně profiluje, krystalizuje a řada institucí získává čím dál širší znalosti a odborný vhled do této problematiky, který do řady společností může zanést pořádný (nejen administrativní) vítr.

Rádi bychom Vás proto na tomto společném webináři seznámili s aktuálními praktickými otázkami a situacemi, které Vás mohou potkat a na které je dobré být připraven.

V rámci našeho webináře nenecháme stranou ani otázky související se současnou ekonomickou situací a budeme se z právního i daňového pohledu věnovat inflačním a cenovým doložkám, a to jak ve standardním odběratelsko-dodavatelském řetězci, tak při dodávkách realizovaných v rámci plnění veřejných zakázek.

Tématu veřejných zakázek se ostatně bude podrobně a prakticky věnovat náš další seminář/webinář, který se bude konat zkraje prosince (6. prosince 2022) a na který si Vás tímto dovolujeme s předstihem pozvat.

Místo konání

Osobně (účast na semináři) v restauraci Altány Kampa

nebo

online přenos z Altánů Kampa

Přednášející

Libor Štajer, partner KMVS

JUDr. Kateřina Davidová, advokát KMVS

Ing. Simona Fialová, MBA, daňový poradce ECOVIS FACTA

Ing. Kateřina Frýbová, daňový poradce ECOVIS FACTA

Cena

Pracovní snídaně s osobní účastí v restauraci Altány Kampa celkem 5.400,- Kč bez DPH za jednoho účastníka (zahrnuje účastnický poplatek, občerstvení a v případě zájmu i parkovné)

nebo

webinář celkem 5.100,- Kč bez DPH za jednoho účastníka

Program

PRÁVNÍ ČÁST
 

 1. Bonusy
 • jak si poradit s nesprávně uplatněným bonusem?
 • jak se postavit k bonusu během referenčního období, kdy mi skončila smlouva?
 • bonus ve skupině příjemce bonusu (např. lékárenské řetězce)
 • jak si správně vše na začátku připravit, adresnost vs. neadresnost a proč?
 1. Inflační a cenové doložky ve smlouvách s odběrateli a nemocnicemi
 • proč je do smluv dávat a zda vůbec?
 • jak správně formulovat inflační doložku?
 • jak číst v inflačních doložkách nemocnic během veřejné zakázky, jaké jsou možnosti dodavatele a nemocnice…?
   

DAŇOVÁ ČAST
 

 • bonusové otázky a odpovědi ve světle aktuálních daňových kontrol
 • nový směr finančních úřadů, kterým se nyní ubírají při daňových kontrolách 
 • praxe finančních úřadů v kontextu klíčového rozhodnutí NSS ve věci distribuce léčiv a poskytování marketingových služeb
 • aktuality z daňové judikatury a legislativy, dopadající i na společnosti v oblasti zdravotnictví
 • transfer pricing - stále více v hledáčku správců daně

Info

Přihlášky zasílejte na adresu seminare@kmvs.cz

Kontaktní osoba:

Pavla Pospíšilová
KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.
tel.: 296 210 562-3, e-mail: seminare@kmvs.cz 

Akci plánujeme jako tzv. smíšenou, můžete se tedy podle své preference zúčastnit osobně (cca 25 osob v restauraci Altány Kampa) nebo online (webinář). Před samotným konáním akce od nás obdržíte elektronickou verzi prezentace.

Seminář s osobní účastí se bude konat v příjemném prostředí restaurace Altány Kampa nacházejících se několik málo kroků od naší advokátní kanceláře (adresa Nosticova 465/2a, 118 00 Malá Strana). V případě zájmu je možnost zajištění bezplatného parkování v areálu přímo vedle restaurace. Součástí semináře je i drobné občerstvení. Doporučujeme přijít s menším předstihem tak, abyste se stihli pohodlně usadit a připravit.

Webinář bude zorganizován tak, abyste jej mohli nerušeně a ve vysoké kvalitě přenosu obrazu i zvuku v přímém přenosu absolvovat z pohodlí Vašeho domova či kanceláře. V průběhu webináře budete mít možnost, jak jste na to u nás zvyklí, pokládat dotazy přednášejícím zcela diskrétně prostřednictvím společného online chatu, který poběží po celou dobu s videopřenosem. Pro připojení k webináři nebude třeba instalovat žádný speciální program. Pouze se s využitím zaslaných přihlašovacích údajů přihlásíte prostřednictvím svého prohlížeče k webové stránce, kde poběží „live stream“ interaktivního webináře.

V případě Vašeho zájmu Vám můžeme na vyžádání poskytnout záznam z webináře. Pro případ, že se nemůžete zúčastnit, rádi pro Vás uspořádáme interní seminář či webinář přímo dle Vašich představ a konkrétních přání.

Sestřih z již realizovaných webinářů můžete shlédnout na našem YouTube kanálu.