CZ EN

Efektivní právní služby

Chci odebírat newslettery od KMVS


Právo a Covid

VALNÉ HROMADY, ÚČETNÍ ZÁVĚRKY apod. a MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - update

Vážené dámy, vážení pánové,

v návaznosti na  předchozí aktualitu z minulého týdne bychom Vám rádi poskytli aktuální informace k uvedené legislativní novince tj. k návrhu zákona o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru SARS-CoV-2 na osoby účastnící se soudního řízení, poškozené, oběti trestných činů a právnické osoby a o změně insolvenčního zákona a exekučního řádu.

Stručně zrekapitulováno se jedná o návrh zákona, který by měl přinést dočasnou úpravu zasedání především valných hromad s.r.o. a akciových společností, družstev, členských schůzí spolků, SVJ a zájmových sdružení právnických osob, dále posunutí lhůty pro podání řádné účetní závěrky a mezitímní opatření vztahující se k členství ve volených orgánech těchto subjektů.

Daný návrh zákona v pátek tj. 17.04.2020 úspěšně prošel Senátem, přičemž plenární debata o návrhu byla velice krátká a následné hlasování poměrně jednomyslné.

Nyní bude návrh zákona podepsán prezidentem a následně vyhlášen ve Sbírce zákonů. Vzhledem k současným okolnostem a rychlosti, s jakou v dnešní době návrhy prochází legislativním procesem, lze důvodně předpokládat, že by ke zveřejnění a tedy i účinnosti daného zákona, která v tomto případě nastane již okamžikem vyhlášení, mohlo dojít již v průběhu tohoto týdne. O dalším vývoji Vás samozřejmě budeme tak, jako doposud, informovat.

V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsme Vám kdykoliv k dispozici.

S úctou

Libor Štajer

Zpět na výpis aktualit


Kontakt

KMVS,
advokátní kancelář, s.r.o.

Hellichova 1
118 00 Praha 1 - Malá Strana,
Česká Republika
zobrazit na mapě
Tel.:+420 296 210 562-3
E-mail: office@kmvs.cz

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 122620, IČ: 27864898

Najdete nás

Spolupracujeme


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

2006 - 2019 KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.