CZ EN

Efektivní právní služby

Chci odebírat newslettery od KMVS


Aktuality - Pracovní vztahy a zaměstnavatelé

MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - prodloužení režimu A a B programu Antivirus

Vážené dámy, vážení pánové,

v souvislosti s blížícím se koncem prázdnin a tedy i návraty z letních dovolených se opět vracíme s aktuálními novinkami ohledně opatření přijatých v souvislosti s pandemií COVID-19. Vzhledem k nadcházejícímu zpřísňování protiepidemiologických opatření, ke kterému dochází i v oblasti cestování (resp. režimu návratu ze zahraničí), si určitě mnozí z Vás kladou otázku, zda bude možné i na podzim počítat s podporou poskytovanou v rámci programu Antivirus.    

V této aktualitě bychom Vás proto chtěli informovat o tom, že vláda na svém zasedání, které proběhlo v pondělí 24.08.2020, schválila prodloužení programu na ochranu zaměstnanosti Antivirus, a to až do konce října tohoto roku. Konkrétně tedy dochází k prodloužení režimů A a B – režimu C se toto prodloužení (alespoň prozatím) nikterak netýká. Jen pro připomenutí doplňujeme, že režim A upravuje kompenzaci nákladů zaměstnavatelům, jejichž zaměstnancům byla nařízena karanténa nebo jejichž provoz byl v souvislosti s mimořádnými opatřeními přímo omezen. Režim B pak upravuje částečnou kompenzaci nákladů vynaložených zaměstnavateli v souvislosti s překážkami v práci způsobenými v důsledku hospodářských potíží souvisejících s pandemií COVID-19. Vzhledem k současné situace lze předpokládat, že prodloužení programu Antivirus bude skloňováno nyní zejména v souvislosti se zaměstnanci nacházejícími se v nařízené karanténě.

Gestor programu Antivirus, Ministerstvo práce a sociálních věcí, uvádí ve své tiskové zprávě k prodloužení programu následující: „V ČR je stále nebezpečí dalších regionálních či celostátních vln koronavirové krize, které by mohly firmy dostat do ekonomických problémů. Prodloužením režimu A i B zajistí udržení pracovních míst i v budoucnu.

Další vývoj v této oblasti pro Vás budeme i nadále sledovat. V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsme Vám kdykoliv k dispozici.

S úctou

Libor Štajer

Zpět na výpis aktualit


Kontakt

KMVS,
advokátní kancelář, s.r.o.

Hellichova 1
118 00 Praha 1 - Malá Strana,
Česká Republika
zobrazit na mapě
Tel.:+420 296 210 562-3
E-mail: office@kmvs.cz

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 122620, IČ: 27864898

Najdete nás

Spolupracujeme


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

2006 - 2019 KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.