CZ EN

Efektivní právní služby

Chci odebírat newslettery od KMVS


Aktuality - Podnikatelé, obchodní vztahy a korporátní agenda

VALNÉ HROMADY, ÚČETNÍ ZÁVĚRKY apod. a MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ - final ve Sbírce zákonů

Tímto si Vám dovolujeme zaslat konečnou informaci k návrhu zákona o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru SARS-CoV-2 na osoby účastnící se soudního řízení, poškozené, oběti trestných činů a právnické osoby a o změně insolvenčního zákona a exekučního řádu, protože tento byl dnes, tj. 24.04.2020, vyhlášen ve Sbírce zákonů, přičemž tímto dnem také nabyl účinnosti.

Pro úplnost dodáváme, že tento zákon přináší nové možnosti ve vztahu k zasedání valných hromad, posunutí lhůty pro projednání účetní závěrky a další opatření týkající se členství ve volených orgánech s.r.o., akciových společností, spolků, SVJ a (v neposlední řadě) zájmových sdružení právnických osob. Veškeré informace jsou detailněji popsány v našich předchozích aktualitách, které naleznete níže.

V souvislosti s účinností tohoto zákona si dovolujeme upozornit na to, že společnosti mohou i nadále postupovat tak jako doposud, a to bez ohledu na jeho účinnost. Zákon totiž „pouze“ přináší nové možnosti, které mohou společnosti využít kupříkladu v případě, že nemají ve své společenské smlouvě (stanovách) upravenou možnost, aby se zasedání jejich valné hromady nebo členské schůze konalo buď tzv. per rollam (tedy korespondenčně písemně „na dálku“) či s využitím technických prostředků (např. Skype, Teams apod.).

Pokud se tedy právnické osoby rozhodnou tyto možnosti nevyužít, nemá účinnost zákona na jejich fungování žádný vliv – tedy až na jedinou výjimku, kterou je automatické prodloužení funkčního období člena voleného orgánu, jehož funkční období skončilo v době trvání mimořádných opatření či do jednoho měsíce po jejich skončení, a to o další tři měsíce po skončení mimořádných opatření.

Odkaz na znění zákona zveřejněné ve Sbírce zákonů naleznete ZDE, konkrétně se jedná o str. 12 až 23 (výše uvedené pak upravují § 18 až 22).

V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsme Vám kdykoliv k dispozici.

S úctou

Libor Štajer

Zpět na výpis aktualit


Kontakt

KMVS,
advokátní kancelář, s.r.o.

Hellichova 1
118 00 Praha 1 - Malá Strana,
Česká Republika
zobrazit na mapě
Tel.:+420 296 210 562-3
E-mail: office@kmvs.cz

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 122620, IČ: 27864898

Najdete nás

Spolupracujeme


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

2006 - 2019 KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.