CZ EN

Efektivní právní služby

Chci odebírat newslettery od KMVS


Aktuality - Osobní údaje

Informace o judikatuře SDEU v oblasti ochrany osobních údajů

Vážené dámy, vážení pánové,

Dovoluji si Vás informovat o novém rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie (dostupné zde https://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2018-06/cp180081cs.pdf), kde byla dovozena spoluodpovědnost správce fanouškovské stránky na Facebooku. 

Z tohoto rozhodnutí vyplývá, že společnost provozující stránku na Facebooku nese spolu s Facebook odpovědnost za zpracování údajů návštěvníků své stránky. Důvodem je skutečnost, že sám správce může získávat anonymní statistické údaje o návštěvnících těchto stránek prostřednictvím funkce nazvané Facebook Insight, kterou jim zdarma poskytuje Facebook za nezměnitelných podmínek použití. Tyto údaje jsou shromažďovány za pomoci záznamových souborů (dále jen „soubory cookies“). Každý z těchto souborů obsahuje jedinečný kód uživatele, který je aktivní po dobu dvou let a Facebook jej ukládá na pevný disk počítače nebo jiný nosič návštěvníků fanouškovské stránky. Kód uživatele, který lze propojit s údaji o připojení uživatelů zaregistrovaných na Facebooku, je shromážděn a zpracován v okamžiku otevření fanouškovských stránek.

Do budoucna navrhuji podrobně projít způsob užívání sociální sítě Facebook, popřípadě jiných sítí, ve Vaší společnosti a posoudit případně možnosti nakládání s daty získanými na síti.

V případě potřeby cokoliv konzultovat jsem i nadále k dispozici.

 

Petra Vodáková

Zpět na výpis aktualit


Kontakt

KMVS,
advokátní kancelář, s.r.o.

Hellichova 1
118 00 Praha 1 - Malá Strana,
Česká Republika
zobrazit na mapě
Tel.:+420 296 210 562-3
E-mail: office@kmvs.cz

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 122620, IČ: 27864898

Najdete nás

Spolupracujeme


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

2006 - 2019 KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.