CZ EN

Efektivní právní služby

Aktuality - Farmacie

Stanovisko k věcnému usměrňování cen

 

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vám zaslat stanovisko Ministerstva zdravotnictví ČR, týkající se aplikace Cenového předpisu 1/2013/FAR Ministerstva zdravotnictví ze dne 7. prosince 2012, o regulaci cen léčivých přípravků a potravin pro zvláštní lékařské účely, konkrétně věcného usměrňování cen. Toto stanovisko bylo před malou chvílí publikováno na www.mzcr.cz.

Do režimu věcného usměrňování cen byly tímto cenovým předpisem nově zařazeny i léčivé přípravky, které obsahují ATC skupiny, uvedené v cenovém rozhodnutí, jejichž cenu je držitel rozhodnutí o registraci povinen ohlásit a léčivé přípravky, jejichž cena výrobce je obsahem písemného ujednání uzavřeného ve veřejném zájmu mezi zdravotní pojišťovnou a držitelem rozhodnutí o registraci.

Dle tohoto stanoviska MZ je třeba dodržovat pravidla pro stanovení závazného postupu při tvorbě a kalkulaci ceny původce pro konkrétní léčivé přípravky, vyjma limitace 3% meziročního nárůstu ceny původce. Uvedené stanovisko řeší též otázku doprodejů těchto léčivých přípravků.

V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsem kdykoliv k dispozici.

 

S úctou

Libor Štajer

Zpět na výpis aktualit


Kontakt

KMVS
advokátní kancelář, s.r.o.

Hellichova 1
118 00 Praha 1 - Malá Strana,
Česká Republika
zobrazit na mapě
Tel.:+420 296 210 562-3
Fax:+420 222 254 591
E-mail: office@kmvs.cz

Jsme členem

Spolupracujeme


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2020

2006 - 2019 KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.