CZ EN

Efektivní právní služby

Chci odebírat newslettery od KMVS


Aktuality - Farmacie

Praktické dopady nového cenového rozhodnutí - DOPLNĚNÍ

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vám na základě četných dotazů našich klientů navazujících na předchozí aktualitu, které se týkaly praktických dopadů cenového rozhodnutí na konkrétní případy léčivých přípravků, které s účinností od 15.04.2010 již nebudou deregulovány, (po ústním ověření s MZČR) zaslat následující doplnění:

1. léčivé přípravky, jejíž max. cena byla stanovena před 01.01.2008 (MC stanovená Ministerstvem financí ČR): - zde platí povinnost podat žádost o stanovení max. ceny podle čl. III. odst. 5 cenového předpisu, neboť max. cena dosud nebyla Ústavem stanovena; - neplatí omezení tzv. Janotova balíčku a je tedy možnost podat žádost o stanovení max. ceny, která převyšuje původní maximální cenu stanovenou Ministerstvem financí ČR; - max. cena se nebude stanovovat o 7% nižší v rámci správního řízení; - snížení o 7% bude v praxi aplikováno pouze v případě, že dosud neproběhla revize úhrady předmětného léčivého přípravku.

2. léčivé přípravky, jejíž max. cena byla stanovena po 01.01.2008 (tzv. MC stanovená SÚKLem): - zde již neplatí povinnost podat žádost o stanovení max. ceny, neboť daná max. cena byla již SÚKLem stanovena, ta se tak automaticky obnoví; - snížení o 7% bude v praxi aplikováno pouze v případě, že dosud neproběhla revize úhrady předmětného léčivého přípravku. O případnému upřesnění/doplnění tohoto výkladu MZ ČR Vás budeme ihned informovat.

V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsme Vám kdykoliv k dispozici.

S úctou

Libor Štajer

Zpět na výpis aktualit


Kontakt

KMVS,
advokátní kancelář, s.r.o.

Hellichova 1
118 00 Praha 1 - Malá Strana,
Česká Republika
zobrazit na mapě
Tel.:+420 296 210 562-3
E-mail: office@kmvs.cz

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 122620, IČ: 27864898

Najdete nás

Spolupracujeme


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

2006 - 2019 KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.