CZ EN

Efektivní právní služby

Chci odebírat newslettery od KMVS


Aktuality - Farmacie

DISTRIBUCE LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ - Povolení k distribuci v novém formátu

Vážené dámy, vážení pánové,

 

dovolujeme si Vás informovat (tedy spíše připomenout), že s účinností novely zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech od 02.04.2013,  SÚKL vydává povolení k distribuci léčiv v novém formátu, který odpovídá požadavkům Sborníku postupů Společenství pro inspekce a výměnu informací mezi členskými státy Evropské unie č. EMA/INS/ GMP/321252/2012 (zpřesněný rozsah povolených činností).

 

V této souvislosti byla vydána nová verze pokynu SÚKL DIS-8 verze 2, která již zohledňuje všechny popsané změny. Údaje uvedené v  povolení vloží SÚKL do evropské databáze distributorů vedené EMA.

 

Povolení k distribuci léčiv vydaná do 31. 03. 2013 zůstávají nadále v platnosti. Nicméně, vzhledem k tomu, že dosud vydaná povolení neobsahují všechny informace o druhu a rozsahu distribuce podle nového formátu povolení, SÚKL na základě žádosti držitele povolení k distribuci léčiv vydává potvrzení, že stávající povolení k distribuci odpovídá novému formátu. Podmínkou vydání potvrzení je písemná žádost distributora o jeho vydání, uveřejněná na internetových stránkách SÚKLu. Přílohou žádosti o potvrzení by měl být vyplněný „Dotazník distributora“ dle pokynu SÚKL DIS-8 verze 2, v bodě 1. a 8.  

 

Přestože SÚKL vyzýval ke splnění této povinnosti již od dubna, do dnešního dne eviduje řadu držitelů povolení k distribuci, kteří tak neučinili.

 

Vzhledem k tomu, že bez dodání doplňujících údajů, nemůže být držitel povolení k distribuci zařazen do evropské databáze distributorů, mohlo by nedodání těchto údajů v budoucnu způsobit komplikace při distribuci léčiv.

 

V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsem kdykoliv k dispozici.

 

S úctou

 

Libor Štajer

Zpět na výpis aktualit


Kontakt

KMVS,
advokátní kancelář, s.r.o.

Hellichova 1
118 00 Praha 1 - Malá Strana,
Česká Republika
zobrazit na mapě
Tel.:+420 296 210 562-3
E-mail: office@kmvs.cz

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 122620, IČ: 27864898

Najdete nás

Spolupracujeme


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

2006 - 2019 KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.