CZ EN

Efektivní právní služby

Chci odebírat newslettery od KMVS


Aktuality

Stanovisko SÚKLu - Donáškové služby Rx léků

Vážené dámy, vážení pánové,

v rámci našich pravidelných aktualit, si Vás dovolujeme upozornit na zajímavé stanovisko Státního ústavu pro kontrolu léčivdonáškovým službám v lékárně vydaných léčivých přípravků vázaných na lékařský předpis, které bylo publikováno v rámci tiskových zpráv na jeho internetových stránkách.

Stanovisko se týká léčivých přípravků, jejichž výdej je vázán na lékařský předpis a které jsou pacientem objednané nebo rezervované k výdeji v konkrétní lékárně. A současně pacientovi není léčivý přípravek vydán v lékárně, ale je mu dopraven na jeho žádost na jím uvedenou adresu.

V předmětném stanovisku SÚKL popisuje rizika, která jsou s takovým prováděním donáškové služby spojena a upozorňuje na problematické oblasti s tím související. SÚKL také ve stanovisku konstatuje, že: „… nerozporuje nepochybný přínos možnosti doručení léčivých přípravků pro vybrané skupiny pacientů, současně však považuje za nanejvýš žádoucí, aby pro tuto službu byla stanovena jasná pravidla a podmínky, za kterých může být poskytována, a to včetně možnosti její účinné kontroly. Pouze v případě navázání donáškové služby na pacientem vybranou lékárnu bude zajištěna potřebná úroveň ochrany zdraví pacientů a bude garantováno, že se k pacientovi dostanou léčiva prostřednictvím donáškové služby včas, v odpovídající kvalitě a při dodržení zásad správné lékárenské praxe.“ Závěrem SÚKL uvádí, že je připraven poskytnout Ministerstvu zdravotnictví ČR součinnost při přípravě právních předpisů, které by tuto službu legislativně upravili.

V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsme Vám kdykoliv k dispozici.

S úctou

Libor Štajer

 

Zpět na výpis aktualit


Kontakt

KMVS,
advokátní kancelář, s.r.o.

Hellichova 1
118 00 Praha 1 - Malá Strana,
Česká Republika
zobrazit na mapě
Tel.:+420 296 210 562-3
E-mail: office@kmvs.cz

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 122620, IČ: 27864898

Najdete nás

Spolupracujeme


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

2006 - 2019 KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.