CZ EN

Efektivní právní služby

Chci odebírat newslettery od KMVS


Aktuality

Slovenský jazykový zákon

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vás informovat, že dnešním dnem nabyla účinnosti novela zákona č. 270/1995 Z. z. o štátnom jazyku Slovenskej republiky, která do tohoto zákona vložila a upřesnila některé povinnosti při užívání slovenského jazyka a též nově vložila i sankce – výše pokut za nedodržení tohoto zákona.

Dovolujeme si Vás především upozornit na povinnost stanovenou v § 8 odst. 6 zákona, která je důležitá pro oblast marketingu:

„Všetky nápisy, reklamy a oznamy určené na informovanie verejnosti, najmä v predajniach, na športoviskách, v reštauračných zariadeniach, na uliciach, pri cestách a nad nimi, na letiskách, autobusových staniciach a železničných staniciach, vo vozidlách verejnej dopravy sa uvádzajú v štátnom jazyku. Ak obsahujú text v iných jazykoch, inojazyčné texty nasledujú až po texte v štátnom jazyku a musia byť obsahovo totožné s textom v štátnom jazyku. Inojazyčný text sa uvádza rovnakým alebo menším písmom ako text v štátnom jazyku.

“ Za nedodržení této povinnosti může být nově udělena sankce od 100 do 5 000 EUR. Ministerstvo kultury SR jako dozorový orgán včera deklarovalo, že do ledna 2010 nebude za porušení zákona ukládat pokuty (pozor – jedná se o právně nezávazné prohlášení).

V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsme Vám kdykoliv k dispozici.

Zpět na výpis aktualit


Kontakt

KMVS,
advokátní kancelář, s.r.o.

Hellichova 1
118 00 Praha 1 - Malá Strana,
Česká Republika
zobrazit na mapě
Tel.:+420 296 210 562-3
E-mail: office@kmvs.cz

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 122620, IČ: 27864898

Najdete nás

Spolupracujeme


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

2006 - 2019 KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.