CZ EN

Efektivní právní služby

Chci odebírat newslettery od KMVS


Aktuality

NOVINKY ZVEŘEJNĚNÉ SÚKLEM - pokyn REG-41 a červencový věstník

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vám zaslat krátkou právní aktualitu, tentokrát ohledně novinek nedávno zveřejněných Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL).

(i)               K 01.08.2020 nabyl účinnosti nová verze (konkrétně verze 3) pokynu REG-41 upravujícího klasifikaci léčivých přípravků pro výdej bez lékařského předpisu. V této verzi je jednak aktualizován výklad jednotky lékové formy u tekutých lékových forem, dále je pokyn nově doplněn o výklad týkající se jednotky lékové formy u tzv. topických lékových forem (pro účely zařazování daných léčivých přípravků mezi vyhrazené léčivé přípravky). Novou verzi pokynu REG-41 naleznete pod tímto odkazem a bližší informace SUKLu k tomuto pokynu zde.

(ii)              Na stránkách SÚKLu byl také zveřejněn věstník SÚKL 7/2020, ve kterém naleznete mimo jiné přehled veškerých pokynů platných k 01.07.2020. Dále jsou zde obsaženy kupříkladu informace o publikovaných českých technických normách v oblasti zdravotnických prostředků a informace o dokumentech vydaných Evropskou agenturou pro léčivé přípravky. Věstník naleznete pod tímto odkazem, a to spolu se stručným přehledem jeho obsahu.

V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsme Vám kdykoliv k dispozici.

S úctou

Libor Štajer

Zpět na výpis aktualit


Kontakt

KMVS,
advokátní kancelář, s.r.o.

Hellichova 1
118 00 Praha 1 - Malá Strana,
Česká Republika
zobrazit na mapě
Tel.:+420 296 210 562-3
E-mail: office@kmvs.cz

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 122620, IČ: 27864898

Najdete nás

Spolupracujeme


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

2006 - 2019 KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.