CZ EN

Efektivní právní služby

Chci odebírat newslettery od KMVS


Aktuality

NOVELA ZÁKONA O VEŘEJNÝCH ZAKÁZKÁCH

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vás touto cestou informovat, že dne 10. 10. 2013 bylo Senátem přijato zákonné opatření, kterým se mění zákon č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů.

Tzv. technická novela zákona o veřejných zakázkách zvyšuje finanční limity pro veřejné zakázky malého rozsahu. Veřejnou zakázkou malého rozsahu má být nově veřejná zakázka na služby či dodávky do 2 milionů Kč a veřejná zakázka na stavební práce do 6 milionů Kč.

Důležitou změnou je dále to, že veřejná zakázka bude moci být při splnění zákonných podmínek zadána i v případě, že v zadávacím řízení bude podána (či následně hodnocena) jen jediná nabídka.

Zákonné opatření rovněž ruší institut osoby se zvláštní způsobilostí, kterou se rozumí zaměstnanec veřejného zadavatele, který byl proškolen v rámci vzdělávacího programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Přijaté zákonné opatření senátu nyní dostane k podpisu prezident republiky. Jeho platnost však bude muset být potvrzena nově sestavenou Poslaneckou sněmovnou, a to na její první schůzi následující po jejím ustanovení. Novela by měla být účinná od 01. 01. 2014.

V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsem kdykoliv k dispozici.

S úctou

Libor Štajer

Zpět na výpis aktualit


Kontakt

KMVS,
advokátní kancelář, s.r.o.

Hellichova 1
118 00 Praha 1 - Malá Strana,
Česká Republika
zobrazit na mapě
Tel.:+420 296 210 562-3
E-mail: office@kmvs.cz

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 122620, IČ: 27864898

Najdete nás

Spolupracujeme


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

2006 - 2019 KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.