CZ EN

Efektivní právní služby

Chci odebírat newslettery od KMVS


Aktuality

Kosmetické přípravky - zveřejnění „Technického dokumentu o kosmetických tvrzeních“

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolujeme si Vás informovat, že v současné době došlo na stránkách Evropské komise v sekci Kosmetické přípravky ke zveřejnění „Technického dokumentu o kosmetických tvrzeních“ vypracovaného pracovní skupinou zaměřující se na kosmetické přípravky a tvrzení.

Tento technický dokument rozšiřuje již známé výkladové Guidelines k nařízení EU č. 655/2013, kterým se stanový společná kritéria pro odůvodnění tvrzení používaných v souvislosti s kosmetickými přípravky. Postavení dokumentu je na pozici výkladového nástroje pro jednotlivé členské země, jak mají jednotlivá tvrzení o kosmetických přípravcích posuzovat. V tomto kontextu je tak ještě nutné počítat s tím, že může dojít k úpravám tohoto dokumentu, zejména s ohledem na potřeby praxe.

Zásadní novinkou tohoto dokumentu oproti stávajícím Guidelines je:

a)    Přidání přílohy č. 3 – upravující podmínky užívání tvrzení „bez“ a obdobných výrazů. Zejména jsou upraveny podmínky užití „bez konzervačních látek“ „bez parabenů“ „ bez parfému“  „bez alergenních látek“ atp.

b)    Přidání přílohy č. 4  - upravující podmínky užívání tvrzení „hypoalergenní

Tyto nové podmínky by měly být aplikované od 1. 7. 2019.

V tomto kontextu je tak vhodné přijmout adekvátní opatření a ověřit užití tvrzení „bez“  a  tvrzení „hypoalergenní“ na kosmetických přípravcích, ale také v jejich reklamě.

V případě, že bude třeba cokoliv upřesnit či doplnit, jsme Vám s paní Mgr. Petrou Maryškovou, advokátkou, která se v naší kanceláři na oblast kosmetiky (zejména propagace, značení apod.) specializuje, zcela k dispozici.

S úctou

Libor Štajer

Zpět na výpis aktualit


Kontakt

KMVS,
advokátní kancelář, s.r.o.

Hellichova 1
118 00 Praha 1 - Malá Strana,
Česká Republika
zobrazit na mapě
Tel.:+420 296 210 562-3
E-mail: office@kmvs.cz

Společnost zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 122620, IČ: 27864898

Najdete nás

Spolupracujeme


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  NETservis s.r.o. © 2021

2006 - 2019 KMVS, advokátní kancelář, s.r.o.